top of page

Private classes are for students who are looking for one-on-one assistance. The lessons will be tailored to suit the student's needs. Lessons include warm-up exercises, vocabulary, listening activities, conversation questions and review of previously learned material. For each lesson, you will be provided with a PDF before the class,  so you can prepare if you wish, and a PDF after the class with an answer key.

Private classes can be purchased individually for $28 per one hour class
or you can save money by purchasing a class pack.

10 Class Package

$270

270

Save $10 when you purchase 10 lessons.

Valid for 3 months

15 Class Package

$400

400

Save $20 when you purchase 15 lessons.

Valid for 4 months

20 Class Package

$530

530

Save $30 when you purchase 20 lessons.

Valid for 5 months

bottom of page